Powłoka ceramiczna, kwarcowa - zastosowanie, prawidłowe nazewnictwo
Powłoki ceramiczne i kwarcowe to najtwardsza i zarazem najbardziej odporna i trwała forma ochrony zewnętrznych elementów samochodu. Co bardzo ważne, stosujemy wyłącznie produkty najwyższej klasy, której jakość potwierdzają dziesiątki testów. To dzięki nim stało się możliwe wyselekcjonowanie najlepszych produktów stosowanych przez nas w celu zabezpieczania samochodów.
Dzięki temu powłoki, jakie uzyskujemy, zabezpieczają lakier, uzyskując trwałość nawet do 30000km/24miesięcy. Wiemy również, że rodzaj pokrycia ma znaczenie w zależności od elementu, jaki ma chronić, dlatego stosujemy odrębne produkty do zabezpieczania tworzyw sztucznych, felg czy szyb. Każdy produkt jest wyspecjalizowany do ochrony danej powłoki.
Powłoka ceramiczna
Powłoki kwarcowe charakteryzują się znakomitą zdolnością do odpychania zanieczyszczeń, a zatem ich głównym i podstawowym walorem jest zdolność do samooczyszczenia. Dzięki temu samochód brudzi się znacznie wolniej, a jego pielęgnacja jest znacznie prostsza. Wolniejsze brudzenie oznacza łatwiejsze usuwanie zabrudzeń z karoserii. Ma to ogromne znaczenie na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia samochodu, bo udowodniono, że 90% defektów na lakierze powstaje właśnie podczas nieprawidłowego mycia pojazdu. Z pojazdu zabezpieczonego powłoką więcej zabrudzeń możemy usunąć bezdotykowo, dzięki czemu ograniczamy ryzyko uszkodzenia lakieru.
Powłoka ceramiczna czy kwarcowa?
Bardzo często stosuje się zamiennie nazwę powłoka kwarcowa i ceramiczna, co nie jest błędem, bo obie nazwy są właściwe. I jedna, i druga grupa produktów to powłoki oparte głównie na SiO2, czyli dwutlenku krzemu. Różnica między nimi opiera się na typie reakcji chemicznych, jakie zachodzą na powierzchni lakieru podczas uzyskiwania warstwy zabezpieczającej.
Pielęgnacja samochodu z powłoką ceramiczną
Powłoki ceramiczne wykazują stuprocentową odporność na środki chemiczne i detergenty o ph mieszczącym się w przedziale 2-11. Co równie ważne, nie można ich usunąć podczas mycia, czym różnią się od wosków. Równocześnie powłoki ceramiczne są jedyną formą zabezpieczenia lakieru, której grubość można zmierzyć. Tworzą powłokę twardszą nawet od najlepszych jakościowo lakierów, a przy tym niezwykle odporną.
Powłoka ceramiczna na samochód - czy warto?
Powłoki ceramiczna są odporne nawet na zimowe płyny do spryskiwaczy, które są niezwykle silne. Co więcej, są również odporne na substancje żrące i bardzo wysokie temperatury. Sprawia to, że są idealne do zabezpieczania felg nawet w samochodach ze sportowymi układami hamulcowymi. Zapewniają przy tym wyjątkową łatwość czyszczenia kół po drugich trasach i wypadach na tor.
Powłoka ceramiczna - nakładanie
Nałożenie powłoki ceramicznej nie jest proste, bowiem stawiają one wyjątkowo wysokie wymagania co do przygotowania powierzchni. Aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę, powierzchnia lakieru musi być wolna od rys, a także idealnie odtłuszczona. Aplikację powłoki ceramicznej najlepiej powierzyć profesjonalistom.